15.06.2024 - Turizmde Güncel Gelişmeler
REKLAM ALANI

VFS Global’den Vize Dolandırıcılığına Yönelik Uyarı

VFS Global’den Vize Dolandırıcılığına Yönelik Uyarı

VFS Global’den Vize Dolandırıcılığına Yönelik Uyarı: Vize başvuru merkezi VFS Global, vize işlemlerinde dolandırıcılığa kanmayın uyarısı yaptı.

Yaz mevsimiyle birlikte seyahat severler yurtdışı seyahat planlarını yapmaya başladı.

Uçuş ve konaklama için pek çok cazip seçenek bulunsa da uluslararası seyahatin kilit adımını vize almak oluşturuyor.

151 ülkede bulunan 3 bin 415 Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla 2001 yılından beri 287 milyondan fazla vize başvurusuna aracılık eden VFS Global, yaz aylarıyla artan yurt dışı seyahat planları öncesinde önemli uyarılarda bulundu.

VFS Global, Türkiye’de bulunan Vize Başvuru Merkezlerinde 25 ülke için vize başvuru hizmeti sunuyor.

Seyahat edecekler, başvurularını yapmak üzere Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon’da bulunan 10 merkezden randevu alabiliyor.

#DolandırıcılığaKanmayın

VFS Global; vize başvurusunda bulunacakları, markanın adını kullanarak veya bağımsız olarak randevu alma ve başka hizmetler sunma vaadiyle para talep eden dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını konusunda uyarıyor.

VFS Global, vize başvurularına yönelik resmi web sitesi olan www.vfsglobal.com adresinden randevu almak için herhangi bir ücret talebinde bulunmuyor.

Ancak, hizmet verilen bazı temsilciliklere ait online randevu alım sürecinde yalnızca hizmet ücretinin online randevu alımı sırasında ödenmesini talep ediyor.

Bu süreçte yapılan ödeme başvuru sırasında tekrar talep edilmiyor. Randevusuna gelmeyen kişilere yalnızca mücbir sebepler için belge sunulması durumunda ücret iadesi yapılıyor.

Sürece dahil edilen bu uygulama, randevu sisteminin yalnızca gerçekten seyahat edecek yolcular tarafından kullanmasını ve belirlenen kotaların boş yere doldurulmamasını hedefliyor. Ayrıca, bu uygulama ile dolandırıcı kuruluşlar tarafından kötüye kullanımın da önüne geçilmesi amaçlanıyor.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ