22.07.2024 - Turizmde Güncel Gelişmeler
REKLAM ALANI

Sektörde Sahte Web Siteleri ve Dolandırıcılık Artışı Endişe Yaratıyor

Sektörde Sahte Web Siteleri ve Dolandırıcılık Artışı Endişe Yaratıyor

Manavgat’ın Turizm Sektörü, Kurban Bayramı Tatili Öncesi Dolandırıcılara Karşı Dikkat Çağrısı Yapıyor!

Manavgat Turizm Otelciler ve İşletmeciler Birliği (MATOB) Başkanı Salih SARIKAMIŞ, turizm sektöründe yaşanan bayram hareketliliği ile rezervasyon artışlarına dikkat çekerek, sahte web siteleri ve dolandırıcılık vakaları konusunda tatilcileri ve işletmecileri uyardı.

Başkan SARIKAMIŞ yaptığı açıklamada, “Tatilcilerin ve işletmecilerin güvenliği bizim için ön plandadır. Son zamanlarda yaşanan sahte web siteleri ve dolandırıcılık artışı sektörümüzü endişelendirmektedir. Tatilcilerimizin, rezervasyonlarını yaparken resmi ve güvenilir kaynakları tercih etmeleri, sahte siteler ve dolandırıcılık risklerinden korunmaları açısından son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.

MATOB olarak, turizm sektöründe yaşanan bu tür olumsuzlukların önüne geçmek ve tatillerin güvenle geçirilmesini sağlamak adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan SARIKAMIŞ, “Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, tatilcilerimizin ve işletmecilerimizin dikkatli olmaları, güvenliğe önem vermeleri ve sahte web siteleri ve dolandırıcılık risklerinden uzak durmaları gerekmektedir.” dedi.

Tatilciler ve işletmeciler, MATOB’un uyarılarını dikkate alarak rezervasyonlarını yaparken resmi ve güvenilir kaynakları tercih etmelidirler. 

Başkan SARIKAMIŞ, açıklamasının sonunda Bu vesile Kurban Bayramı’nın huzur, bereket ve mutluluk getirmesini diler, sağlıklı ve keyifli bir tatil dönemi diledi ve “Birlikte geçirdiğimiz zamanların değerini bilerek, sevdiklerinizle bir arada huzurlu bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Kurban Bayramınızı ve Babalar Gününü en içten dileklerimle kutlar, sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim.” ifadeleriyle mesajını tamamladı

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ