22.07.2024 - Turizmde Güncel Gelişmeler
REKLAM ALANI

Chaîne des Rôtisseurs geleneği Cosmos Theatre’de gelecekle buluştu

  • Sektörel
  • 20 Şubat 2024
  • Chaîne des Rôtisseurs geleneği Cosmos Theatre’de gelecekle buluştu için yorumlar kapalı
  • 85 KEZ OKUNDU
Chaîne des Rôtisseurs geleneği Cosmos Theatre’de gelecekle buluştu
Chaîne des Rôtisseurs Derneği Antalya Bölgesi  üyeleri, 16 Aralık Cumartesi akşamı geleneksel gala yemeği için Kilit Grup bünyesinde faaliyet gösteren Cosmos Theatre’da buluştu. Sanat, eğlence ve rafine bir gastronomi anlayışını mükemmel şekilde harmanlayan Cosmos Theatre, Chaîne des Rôtisseurs Derneği’nin misyonunu yansıtarak gastronomi tutkunlarını bir araya getirdi. Fuaye alanındaki kokteylle başlayan akşam; Cosmos Theatre’ın kapılarının açılmasıyla bambaşka bir boyuta taşındı. Derneğin Antalya Bölge Başkanı M. Nihat Tümkaya’nın açılış  ritüelleri gerçekleştirmesinin ardından Cosmos Theatre Executive Chef Necati Arslan ile Yiyecek & İçecek Müdürü Mustafa Çil,  bu özel gecede sunulacak menü ve şarap eşleştirmelerini mutfak sanatı meraklısı ve profesyoneli konuklar ile paylaştı.

Menünün açılışı ıstakoz, trüf mantarı ve tranş sebzelerden oluşan Amuse Bouche ile yapıldı. Avokado ve Alaska Kral Yengeç Boule, Deniztarağı üzerinde Oscietra Havyarı, Siyah Pirinçli Risotto ve Kral Karides başlangıçlar arasındaydı. İtalya Toskana Bölgesi şarabının eşlik ettiği ana yemeği öncesinde özenle hazırlanmış  tarçınlı, naneli ve narlı sorbe servis edildi. Her tabak Cosmos Theatre mutfak sanatı ustalığın ve lezzetin mükemmel uyumuyla öne çıktı.

Cosmos Theatre’ın fütüristik atmosferinin tadım ustalarını çepeçevre sardığı gece; özel kahve ve tatlı sunumlarıyla devam etti. Chaîne des Rôtisseurs geleneğinin bir parçası olan teşekkür ve  plaket takdim seremonisini  izledi. Cosmos Theatre’ın gerçeküstü deneyimi yanı sıra büyük bir emekle hazırlanıp incelikle sunulan menü için başta Kilit Ailesi’ne , Nirvana Hotels Ceo’su Korhan Alşan’a ,  Nirvana Hotels Concept Danışman Chef  Fabrice Canelle’ye , Cosmos Theatre Executive Chef Necati Arslan ile Yiyecek ve İçecek Müdürü Mustafa Çil olmak üzere tüm mutfak ve servis ekibine teşekkür edildi.

Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya Başkanı M. Nihat Tümkaya yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu güzel ortamda Chaîne des Rôtisseurs gastronomi derneğimizin yıl sonu gala yemeğinde sizleri Cosmos Theatre’da ağırlamaktan, karşılamaktan ve bu güzel geceyi yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bildiğiniz gibi Chaîne des Rôtisseurs Paris merkezli Fransız bir gurme derneğidir. Toplam 30.000 üyesi bulunmakta ve 80 ülkede temsil edilmektedir. Üyelerimiz bu güzel ortamları her gün dünyanın her yerinde bizlere yaşatıyorlar biz de bugün bu güzel akşamı hem keyif alarak hem de muhteşem derneğimizin güzel bir organizasyonu olarak anılarda kalacak şekilde, gecenin son saatlerine kadar sürecek güzel bir akşam geçireceğiz. Öncelikle bu güzel ortamı bizlere sunan ve hazırlayan kıymetli Cosmos Theatre ailesine, Nirvana Hotels grubuna teşekkür etmek istiyorum. Kilit ailesi yaptıkları bu güzel yatırım ile Antalya’mıza ve bölgemize dünya standartlarında özel bir gösteri merkezi sundular ve biz de bu akşam burada sizlere güzel bir akşam yemeği sunacağız. Bizlere bu mekânı tahsis ettiği için de Nirvana Hotels CEO’su sayın Korhan Alşan’a teşekkür etmek istiyorum.

Bu akşam, Fransa’dan gelen Sayın Fabrice Canelle şefimiz ve Cosmos Theatre Executive Şefi Sayın Necati Aslan Bey ve ekibi önderliğinde 7 korsluk özel bir menü hazırlandı. Bu menümüze uygun şarapları eşleştirmeye çalıştık. Bu eşleştirmeleri masalarda kritize edebilirsiniz. Son olarak, çok güzel bir akşam olacağını şimdiden söyleyebilirim. Sizleri burada bir arada görmekten her zaman mutlu ve gururluyuz, keyifli akşamlar dilerim.”

Cosmos Theatre Executive Chef Necati Arslan ise “Bu muhteşem akşamın ardında yatan büyük başarıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. Hepiniz, lezzet dolu bir gece geçirmemize katkıda bulunarak, bu etkinliği unutulmaz kıldınız. Ayrıca, mükemmel bir ekip çalışması ve özveriyle dolu bir hazırlık süreci sonucunda ortaya çıkan bu lezzet şöleninin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm ekibimize teşekkür etmek isterim. Mutfak ekibimiz, organizasyon ekibimiz ve diğer tüm çalışanlarımız, bu geceyi unutulmaz kılmak adına titizlikle çalıştı. Son olarak, bu güzel gecede bizimle birlikte olduğunuz için tekrar teşekkür ediyor, lezzet dolu anılarınıza bir yenisini eklemekten memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Her bir detayıyla mükemmel mutfak geleneklerinin yaşatıldığı gecenin son sürprizi, Galeri Kristal tarafından katılımcılar için hazırlanmış erken yeni yıl hediyelerinin takdimi oldu.

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ